Deser z truskawkami pod chrupiącą kruszonką!

2023-07-18

Idealny przysmak na lato, czyli słodki deser ze świeżymi truskawkami pod chrupiącą kruszonką, który najlepiej smakuje z gałką ulubionych lodów! Przygotuj się na prawdziwą ucztę dla podniebienia! Soczyste, słodkie truskawki w połączeniu z chrupiącą kruszonką i delikatnym dodatkiem płatków owsianych tworzą niezapomniany duet smakowy. To idealne połączenie letnich owoców z wyrazistym dodatkiem, które z pewnością podbije Twoje podniebienie. A gdy to wszystko dopełnisz gałką ulubionych lodów, stworzysz doskonałe zgranie smaków ♥

Ten deser jest naprawdę prosty do zrobienia. Nie ma w nim absolutnie nic skomplikowanego i w przeciwieństwie do różnych ciast, ten deser powinien Ci wyjść za każdym razem 🙂 Mało jest w życiu rzeczy, które można by pokochać bardziej niż proste owoce pod chrupiącą kruszoną w ciepły letni dzień. Im soczystszy i słodszy owoc, im bardziej chrupiąca kruszonka, im zimniejsze i smaczniejsze są Twoje lody, tym lepiej.

Ale najpierw obejrzyj to video z przepisem na deser z truskawkami pod chrupiącą kruszonką:

deser z truskawkami i kruszonka

Składniki, które są potrzebne do zrobienia deseru z truskawkami i chrupiącą kruszonką…

Truskawki – Pamiętaj, że świeże truskawki są najlepsze do spożycia w ciągu kilku dni od zakupu, więc staraj się wybierać owoce, które są dojrzałe, ale nie przetrzymane. Wybieraj truskawki o intensywnie czerwonym kolorze, który jest jednolity i błyszczący. Unikaj owoców o matowym wyglądzie, plamach czy zgniliźnie.

Mąka – Potrzebna jest zwykła biała mąka pszenna, dowolny typ, chociaż ja użyłam mąki tortowej.

Cukier biały i brązowy – W przepisie użyte są dwa rodzaje cukru. Cukier biały dodaje się bezpośrednio do truskawek, a cukier brązowy do kruszonki. Cukier brązowy zawiera melasę, która nadaje mu ciemniejszy kolor i lekko karmelowy smak. Dodanie cukru brązowego do kruszonki może sprawić, że stanie się ona bardziej aromatyczna i intensywniejsza w smaku.

Ekstrakt waniliowy – Użycie prawdziwego ekstraktu waniliowego (nie aromatu!) dodaje fajny smak i oczywiście piękny zapach. Jeśli chcesz możesz dodatkowo użyć prawdziwą laskę wanilii.

Zimne masło – Uwaga! Muszę to mocno podkreślić to musi być zimne, twarde masło, wyjęto prosto z lodówki.

Cynamon i sól – Cynamon doda wspaniałego aromatu, a sól podkreśla i wydobywa smaki innych składników.

Płatki owsiane – Najlepiej będą płatki owsiane górskie, które są grubsze i bardziej wyraziste. Można też użyć płatki owsiane błyskawiczne.

Płatki migdałowe – Płatki migdałowe są tutaj opcjonalne, ale są też idealnym dodatkiem do chrupiącej kruszonki.

deser z truskawkami i kruszonką
deser z truskawkami i kruszonką

Jak zrobić ten pyszny deser z truskawkami i chrupiącą kruszonka? Krok po kroku.

KROK 1.

Świeże truskawki pokrój na małe kawałki, najlepiej ćwiartki. Do truskawek dodaj biały cukier i mąkę pszenną oraz ekstrakt waniliowy. Delikatnie wszystko przemieszaj, aby składniki się połączyły. Truskawki wyłóż do naczynia do zapiekania.

deser z truskawkami krok 1
deser z truskawkami krok 1

KROK 2.

Do miski wsyp mąkę pszenną, brązowy cukier, cynamon oraz sól. Dobrze przemieszaj, aby składniki się połączyły. Następnie dodaj ZIMNE masło, wyjęte prosto z lodówki, pokrojone w małe kawałki/kostkę. Za pomocą siekacza do ciasta albo zwykłego widelca dobrze rozdrobnij masło i połącz je z ciastem. Pod koniec łatwiej będzie łączyć ciasto palcami. Powstanie ciasto o konsystencji kruszonki.

deser z truskawkami krok 2
deser z truskawkami krok 2

KROK 3.

Następnie dodaj płatki owsiane do ciasta (górskie albo błyskawiczne) i dobrze przemieszaj, aby powstała jednolita kruszonka. Truskawki dobrze i równomiernie posyp przygotowaną kruszonką. Na wierzch możesz też dodać płatki migdałowe.

deser z truskawkami krok 3
deser z truskawkami krok 3

KROK 4.

Całość piecz w dobrze nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez około 40-45 minut aż kruszonka nabierze złoto-brązowego koloru. Poczekaj aż wszystko ostygnie. Warto podawać z ulubioną gałką lodów – połączenie tego deseru z lodami jest najlepsze!

deser z truskawkami krok 4
deser z truskawkami krok 4

Deser z truskawkami pod chrupiącą kruszonką. Składniki, dokładne proporcje i przygotowanie!

Deser z truskawkami pod chrupiącą kruszonką!

Czas łącznie:1 godzina Porcje:4 porcje

Opis

Słodki deser ze świeżymi truskawkami pod chrupiącą kruszonką, który najlepiej smakuje z gałką ulubionych lodów! Przygotuj się na prawdziwą ucztę dla podniebienia! Soczyste, słodkie truskawki w połączeniu z chrupiącą kruszonką i delikatnym dodatkiem płatków owsianych tworzą niezapomniany duet smakowy

Składniki:

Przygotowanie:

  1. Świeże truskawki pokrój na małe kawałki, najlepiej ćwiartki. Do truskawek dodaj biały cukier i mąkę pszenną oraz ekstrakt waniliowy. Delikatnie wszystko przemieszaj, aby składniki się połączyły. Truskawki wyłóż do naczynia do zapiekania.
  2. Do miski wsyp mąkę pszenną, brązowy cukier, cynamon oraz sól. Dobrze przemieszaj, aby składniki się połączyły. Następnie dodaj ZIMNE masło, wyjęte prosto z lodówki, pokrojone w małe kawałki/kostkę. Za pomocą siekacza do ciasta albo zwykłego widelca dobrze rozdrobnij masło i połącz je z ciastem. Pod koniec łatwiej będzie łączyć ciasto palcami. Powstanie ciasto o konsystencji kruszonki.
  3. Następnie dodaj płatki owsiane do ciasta (górskie albo błyskawiczne) i dobrze przemieszaj, aby powstała jednolita kruszonka. Truskawki dobrze i równomiernie posyp przygotowaną kruszonką. Na wierzch możesz też dodać płatki migdałowe.
  4. Całość piecz w dobrze nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez około 40-45 minut aż kruszonka nabierze złoto-brązowego koloru. Poczekaj aż wszystko ostygnie. Warto podawać z ulubioną gałką lodów – połączenie tego deseru z lodami jest najlepsze!
deser z truskawkami i kruszonką
deser z truskawkami i kruszonką

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Like
Close
Copyright © 2021 LEMON & LIMES.
Made with by Loft.Ocean. All rights reserved.
Close
Popular Search: