Przepis na gofry idealne? Mam dla Ciebie taki przepis. Są chrupiące na zewnątrz i miękkie i puszyste w środku. I nie wymagają ubijania białek osobno 🙂 Kluczem do ich chrupkości i świetnego smaku są dwa nietypowe składniki, czyli maślanka i mąka ziemniaczana. To właśnie użycie tych dwóch składników w odpowiedniej proporcji sprawia, że gofry są naprawdę wyśmienite.

przepis na gofry
przepis na gofry

Zdaję sobie sprawę, że istnieje sporo przepisów na gofry, ale koniecznie wypróbuj ten przepis – jestem bardzo ciekawa czy ich smak spodoba się Tobie tak samo jak mi. Co ważne, przygotowanie tych gofrów nie wymaga zbyt wiele pracy – wystarczy jedna miska i oczywiście dobra, mocna gofrownica.

Ale najpierw obejrzyj ten przepis na chrupiące gofry i zobacz jak łatwo je zrobić:

przepis na gofry

Wiele przepisów na chrupiący gofry wymaga ubijania jajek osobno – to oczywiście fajny sposób i tez świetnie smakują, ale ja chciałam zaproponować inny sposób na uzyskanie chrupkości, czyli użycie mąki ziemniaczanej. W podanym przepisie użyta jest odpowiednia ilość mąki ziemniaczanej – tak żeby nadała chrupkość, a jednocześnie nie wpłynęła na smak gofrów.

Składniki potrzebne do zrobienia chrupiących gofrów…

Mąka pszenna – Polecam zwykłą mąką tortową.

Mąka ziemniaczana – To ona dodaje chrupkości gofrom. Należy jednak zachować odpowiednie proporcje (takie jak w przepisie), żeby smak mąki nie był wyczuwalny.

Maślanka – Może niektórych dziwić dodanie maślanki, a nie mleka, ale maślanka wzbogaca smak gofrów bardziej niż mleko, poza tym maślanka wchodzi w reakcje z sodą oczyszczoną i dzięki temu gofry nabierają dodatkowej puszystości.

Soda oczyszczona i proszek do pieczenia – Nie pomijaj żadnego z tych składników. Obydwa są potrzebne. Soda oczyszczona i proszek do pieczenia są stosowane w przepisach na gofry w celu zapewnienia odpowiedniego wyrastania ciasta i uzyskania puszystości oraz lekkości w strukturze gofrów. Oba składniki są środkami spulchniającymi, które wyzwalają gaz w procesie pieczenia, co powoduje uniesienie ciasta.

Cukier – Użyj zwykłego białego cukru, ale możesz też zamiast jednej łyżki białego cukru dodać łyżkę cukru waniliowego.

Ekstrakt waniliowy – Dodanie prawdziwego ekstraktu waniliowego sprawia, że gofry będą mieć piękny aromat plus lekki smak wanilli.

Olej roślinny – Użyj oleju roślinnego. Nie zastępuj go masłem w tym przepisie. Olej roślinny przyczynia się do uzyskania lekkiej, puszystej struktury gofrów. Olej roślinny zawiera mniej wody niż masło, co pomaga ograniczyć wilgoć w cieście. W rezultacie, gofry pieczone z olejem mogą być bardziej chrupiące na zewnątrz i miękkie wewnątrz.

Sól – Dodanie odrobiny soli w tym przypadku wzmocni i podkreśli inne smaki.

Ważne! Kilka słów o mocy i temperaturze gofrownicy:

Moc gofrownicy może mieć wpływ na chrupkość gofrów, ale nie jest to jedyny czynnik decydujący. Oto kilka czynników, które wpływają na chrupkość gofrów:

  1. Temperatura gofrownicy: Gofrownica powinna być dobrze rozgrzana przed rozpoczęciem pieczenia gofrów. Wysoka temperatura pozwala na szybkie i równomierne pieczenie, co może przyczynić się do chrupkości zewnętrznej warstwy gofrów.
  2. Czas pieczenia: Odpowiedni czas pieczenia jest również kluczowy. Zbyt krótki czas może sprawić, że gofry będą miękkie, a zbyt długi czas może spowodować przesuszenie i nadmierne zrumienienie. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią równowagę, aby uzyskać chrupiącą zewnętrzną warstwę i miękki, puszysty środek gofra.

Przepis na chrupiący gofry. Przygotowanie. Krok po kroku.

Krok 1. Do większej miski wsyp przesianą przez sitko mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną i sól. Dobrze przemieszaj wszystkie suche składniki.

Krok 2. Do suchych składników dodaj składniki mokre, czyli dodaj maślankę (pamiętaj, aby wstrząsnąć opakowaniem maślanki przed użyciem), olej roślinny, jajka oraz ekstrakt waniliowy. Przemieszaj tak aby wszystko się dobrze połączyło. Powstałe ciało odstaw na minimum 15 minut, chociaż lepiej jakby było to 30 minut. Odstawienie ciasta na gofry na minimum 30 minut przed smażeniem pozwala na pełniejsze rozwinięcie glutenu, co przekłada się na lepszą strukturę, teksturę i wyrastanie gofrów.

Krok 3. Gofrownicę dobrze rozgrzej, wlej ciasto i rozprowadź go po powierzchni gofrownicy. Piecz około 3,4 minuty aż będą wyraźne rumiane i brązowe albo tyle czasu ile podaje instrukcja Twojej gofrownicy.

Chrupiące gofry na zewnętrz i miękkie w środku gotowe. Smacznego ♥

Przepis na gofry. Chrupiące ♥

Czas gotowania: 20 minutaCzas “odpoczynku” ciasta: 15 minutaCzas łącznie: 35 minutaPorcja dla:4 osób

Opis

Fajny przepis na idealne gofry, czyli pyszne, chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku. Ich smak i chrupkość zawdzięczają nietypowym składnikom, czyli maślance i mące ziemniaczanej. Polecam ♥

Składniki:

Przygotowanie:

  1. Krok 1. Do większej miski wsyp przesianą przez sitko mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną, cukier i sól. Dobrze przemieszaj wszystkie suche składniki.
  2. Krok 2. Do suchych składników dodaj składniki mokre, czyli dodaj maślankę (pamiętaj, aby wstrząsnąć opakowaniem maślanki przed użyciem), olej roślinny, jajka oraz ekstrakt waniliowy. Przemieszaj tak aby wszystko się dobrze połączyło. Powstałe ciało odstaw na minimum 15 minut, chociaż lepiej jakby było to 30 minut. Odstawienie ciasta na gofry na minimum 30 minut przed smażeniem pozwala na pełniejsze rozwinięcie glutenu, co przekłada się na lepszą strukturę, teksturę i wyrastanie gofrów.
  3. Krok 3. Gofrownicę dobrze rozgrzej, wlej ciasto i rozprowadź go po powierzchni gofrownicy. Piecz około 3,4 minuty aż będą wyraźne rumiane i brązowe albo tyle czasu ile podaje instrukcja Twojej gofrownicy.
Słowa kluczowe:chrupiące gofry, cukier, gofry, jajka, mąka, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, maślanka, olej
przepis na gofry
przepis na gofry

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Like
Close
Copyright © 2021 LEMON & LIMES.
Made with by Loft.Ocean. All rights reserved.
Close
Popular Search: